Zmiany w kanadyjskiej armii. Wszystko by wspierać szacunek, różnorodność i inkluzywność!

fot. unsplash.com

Nowa ustawa kanadyjskiego ministerstwa obrony nie pozostawia wątpliwości: życie żołnierzy Kanadyjskich Sił Zbrojnych zmieni się na lepsze. Znikną zakazy dotyczące między innymi farbowania włosów, zakładania spódnic jako części munduru oraz posiadania tatuaży na twarzy.

Wsparcie szacunku i różnorodności

Resort ministerstwa obrony przekazał również, że zmiany te są powodowane koniecznością wspierania szacunku, inkluzywności i różnorodności w kanadyjskiej armii. Rzecz jasna, część z wprowadzonych zmian ma charakter warunkowy. Nie ma nic złego w tym, że żołnierze mają nienaturalny kolor włosów.. Jednak gdy będzie on przeszkadzał w operacji wojskowej, muszą przywrócić neutralny kolor. Długie włosy z kolei bezwzględnie muszą być związane. W kwestii brody, również nie ma problemu, jednak zarost musi być zadbany.

Zobacz również: Brytyjscy żołnierze nie mogą używać WhatsApp!

Dodatkowo dowódcy wciąż będą mieć prawo do rozkazu związanego z goleniem się. Pozornie mało znaczącą zmianą jest również fakt, że plecaki mogą być noszone na jednym ramieniu. Wynika to z faktu, że w takim układzie będzie można o wiele łatwiej salutować prawą ręką.

Zmiany w strojach

Znamiennym są również nowe ustalenia dotyczące strojów jakie będą obowiązywać w Kanadyjskich Siłach Zbrojnych. Zniknie podział na kategorie męski i damskie. Tym samym wszyscy będą mieli możliwość dowolnego mieszania ubioru. Zmiany te powodowane są znaczącym spadkiem liczby nowych rekrutów.