Rosną opłaty za mieszkania w zielonych garnizonach. Po raz kolejny w tym roku!

fot. unsplash.com

Już od początku czerwca mieszkający w mieszkaniach służbowych żołnierze i ich rodziny muszą płacić nawet kilkadziesiąt procent więcej za mieszkania. Dotychczas mieli preferencyjne warunki, z których skorzystało ponad 900 żołnierzy z rodzinami. Jak będzie teraz?

Pierwsze podwyżki już w lutym

Całe zamieszanie zaczęło się na początku roku 2022. Wtedy to informację o zwiększeniu opłat otrzymali ci mieszkańcy, którzy energię cieplną mieli dostarczane przez inne podmioty niż wspólnota mieszkaniowa. Jak się okazało, nie było to jedyne niemiłe zaskoczenie w tym roku.

Garnizony alarmują, że od czerwca żołnierze za mieszkania służbowe będą musieli zapłacić nawet kilkadziesiąt procent więcej. I być może takie podwyżki byłby jakoś racjonalnie do przejścia, gdyby nie fakt, że nie obejmują wszystkich. W efekcie dochodzi do sytuacji, w której żołnierze mieszkający kilka ulic dalej, płacą o połowę mniej, niż osoby w osiedlach z podwyżką.

O co naprawdę chodzi?

Aby dokładnie zrozumieć, dlaczego oburzenie jest ogromne, wystarczy przypomnieć sobie spoty reklamujące nabór do wojska. Profity jakie obiecuje się rekrutom, są ogromne i co ważniejsze, nawiązujące do zapisków z Ustawy o Ochronie Ojczyzny.

Zobacz również: Armia szuka nowych rekrutów!

Głośno mówi również o tym, że pracodawca, czyli armia, da każdemu mieszkanie na preferencyjnych warunkach. W praktyce jednak, to obietnice bez pokrycia, za które i tak potem płacą żołnierze.