Trwa nabór do wojska. Co może zaoferować polska armia?

fot. unsplash.com

Piknik rodzinny i pokazy sprzętu wojskowego – takie oto atrakcje czekały na każdego, kto zdecydował się przyjść na spotkanie dotyczące naboru do wojska. Czym kusi armia? Stałym zatrudnieniem i wysokimi zarobkami. Być może znajdzie sporo chętnych!

Czym zachęcają?

Przede wszystkim w wojsku mężczyźni i kobiety znajdą stałe zatrudnienie. A co za tym idzie, nie ma problemu z wypłatą wynagrodzenia. W dzisiejszych niepewnych czasach nie jest to tak oczywiste. Podkreśla się, że zainteresowanie pracą w wojsku znacznie wzrosło, odkąd Rosja dokonała zbrojnej napaści na Ukrainę.

Jeżeli ktoś dodatkowo podejmie naukę w Akademii Wojsk Lądowych, ma gwarantowane natychmiastowe zatrudnienie po zakończeniu pięcioletniej nauki. Podczas studiów, osoby w stopniu podchorążego, mają zakwaterowanie, wyżywienie i uposażenie w wysokości 4560 zł. Kwota ta obowiązuje w pierwszym roku służby, potem może być wyższa.

Co dalej z ochotnikami?

Każdy, kto zdecyduje się przystąpić do służby zasadniczej, jest kierowany na dwudziestoośmiodniowe szkolenie podstawowe. Po nim następuje jedenastomiesięczne szkolenie specjalistyczne. Armia rzecz jasna wypłaca odpowiedni żołd w wysokości ponad 4 tys zł miesięcznie.