Jak się przygotować do wyjścia na strzelnicę?

Strzelnica to miejsce odpoczynku i relaksu. Wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, dzięki użyciu „cięższego” sprzętu potrafi chociaż na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Wybierając się do takiego miejsca można czuć obawy o swoje bezpieczeństwo. Są one całkowicie bezpodstawne. Właściciele takich miejsc muszą spełniać szereg przepisów, a zatrudnieni pracownicy posiadać odpowiednie kwalifikacje i być przygotowani na każdą okoliczność. W przypadku zdarzenia niepożądanego błyskawicznie zareagują i udzielą niezbędnej pomocy. Strzelnica mimo wszystko jest jednak miejscem niecodziennym, dlatego wybierając się tam, zwłaszcza po raz pierwszy, należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach.

Wybór ubrania na strzelnicę

Ubrania na wyjście na strzelnicę powinny być przede wszystkim komfortowe i bardzo wygodne. Idealnie sprawdzi się zatem bluza lub bluzka z długim rękawem, spodnie i zakryte buty na płaskiej podeszwie. Dobrym pomysłem jest założenie kilku warstw, dzięki temu w razie zmiany warunków atmosferycznych będzie można łatwo nałożyć lub zdjąć jedną z nich. W upalny dzień należy pamiętać, aby strój nie doprowadził do przegrzania, ale jednocześnie chronił ciało przed gorącymi łuskami.

Kobiety z kolei korzystające z usług strzelnicy powinny zakładać bluzki z mniejszym dekoltem, w celu uniknięcia niebezpiecznej i bardzo nieprzyjemnej sytuacji oparzenia.

Wiek odwiedzających

Minimalna liczba lat, osoby która chce skorzystać z usług strzelnicy jest uzależniona od wewnętrznego regulaminu każdego tego typu miejsca. Niepełnoletni przed wejściem powinni okazać pisemną zgodę rodzica, bądź prawnego opiekuna lub też pojawić się tam razem z nim. Pełnoletni klienci powinni przed wyjściem z domu zabrać również ze sobą dowód osobisty. Jest to ważne ze względów wspólnego bezpieczeństwa.

Cena

Korzystając z usług strzelnicy należy liczyć się z kosztem sięgającym od 90 do 200 złotych. Cena uzależniona jest od miejsca, konkurencji, liczby dostępnych nabojów oraz rodzaju broni. Przykładowy cennik oraz ofertę jednej z krakowskich strzelnic sprawdzisz pod adresem URL.

Kwestie techniczne

Każde tego typu miejsce powinno zapewnić swoim klientom jednorazowe nauszniki, stopery do uszu i specjalną ochronę na oczy. Jeżeli jednak ktoś chciałby zainwestować w sprzęt lepszej jakości, bądź ze względów sanitarnych posiadać własny oczywiście ma do tego pełne prawo. Osoby posiadające własną broń mogą z niej korzystać pod warunkiem, że okażą ważną legitymację oraz zabiorą ze sobą naboje, magazynki, kaburę, wskaźniki bezpieczeństwa oraz oryginalne pudełko.

Zakazy i nakazy

Korzystać z usług strzelnicy posiadają jedynie osoby całkowicie trzeźwe i nie pozostające pod wpływem żadnych środków odurzających, czy leków psychotropowych. Decydując się na odwiedzenie tego miejsca należy być w pełni skoncentrowanym, wyspanym i tryskającym energią. Jeżeli zatem ktoś odczuwa zmęczenie, ma gorszy dzień, bądź przyjmuje silne medykamenty warto przełożyć strzelanie na inny dzień.

Przeciwwskazania

  • Choroba Parkinsona,
  • zapalenie stawów,
  • uszkodzenie ścięgien dłoni,

Niewskazane jest również zbyt emocjonalne podejście. Najlepiej wyłączyć je na czas korzystania z broni i w pełni skupić się na strzelaniu i dobrej zabawie.