Morderstwo żołnierza na 20 letniej żołnierce

Morderstwo żołnierza na 20 letniej żołnierce

Sprawa molestowania żołnierek przez sierżantów nie jest niczym nowym, jednak jak się okazuje tego typu sprawy niekiedy kończą się makabrycznie. Vanessa Guillen została zamordowana w Stanach Zjednoczonych przez innego żołnierza. Żołnierz ten poćwiartował ciało młodej żołnierki a następnie zalał szczątki cementem. Przez to ciało znaleziono aż po ponad dwóch miesiącach od zaginięcia 20 latki.

Różnorodne incydenty, które były związane z sierżantem w bazie wojskowej w USA przechodziły bez echa, zostawały zepchnięte w niepamięć. Wszyscy milczeli i ignorowali sygnały płynące od żołnierek. W bazie wojskowej Fort Hood w Killen w Teksasie doszło do brutalnego morderstwa 20letniej żołnierki. Żołnierz, który miał rzekomo zabić Gillen 22 kwietnia 2020 roku popełnił samobójstwo, po rozmowie z policją.

Akcja poszukiwawcza trwała ponad dwa miesiące mimo, że teren przeczesywało blisko 500 żołnierzy. Z całą pewnością została zamordowana ale czy na pewno wytypowano dobrze sprawcę? Trudno powiedzieć, ponieważ żołnierz ten popełnił samobójstwo. Szczątki zostały odnalezione, w stanie poćwiartowania.