Amerykańscy żołnierze ćwiczą kondycję pod Biłgorajem

fot. unsplash.com

W związku ze zbrojną napaścią Rosji na Ukrainę, do polskich jednostek wojskowych przybyło kilkaset amerykańskich żołnierzy. Stacjonują oni pod flagą NATO i są gotowi na reakcję w każdej możliwej chwili. Sytuacja na Ukrainie się nie poprawia, jednak żołnierze, póki co nie są tam potrzebni. Ćwiczą więc w Polsce.

Marsz kondycyjny

Głównym zadaniem zajęć kondycyjnych dla żołnierzy jest wymagający marsz. Będą w nim uczestniczyć cały 3. Batalion Zmechanizowany oraz 82. Dywizja Powietrznodesantowa. Wojskowi przemieszczać się będą wraz z wyposażeniem indywidualnym, ale bez ciężkiego sprzętu. Całość będzie podzielona na dwa etapy.

To nie spacer turystyczny

Patrząc na trasę przemarszu, można pomyśleć, że to całkiem przyjemna droga na spacer w komfortowych warunkach. Jednak, gdy idziesz w pełnym umundurowaniu oraz z wyposażeniem indywidualnym, cały komfort gdzieś znika. Etap pierwszy zakłada przejazd wojskowych autokarami na trasie Zamość-Biłgoraj a także Górecko Kościelne- Zamość. Drugi etap to już marsz kondycyjny szlakiem turystycznym Puszczy Sokolskiej.

Więcej informacji z regionu znajdziesz na portalu infobilgoraj.pl